METHEORA – Hodowla Psów Rasy Manchester Terrier

METHEORA - IRENA PIOTROWSKA | 48 508 677 702
EnglishGermanPolish

W tym dziale znajdą Państwo kompletne wyniki z wystaw na których byliśmy z naszymi psami. 
Przez rzetelne zamieszczanie wszystkich wyników wystawowych, chcemy okazać szacunek wobec odwiedzających naszą stronę 
oraz pokazać, że traktujemy hodowlę psów bardzo poważnie. 

Zobacz galerie z wystaw >>>

SEZON WYSTAWOWY 2020

SEZON WYSTAWOWY 2019

SEZON WYSTAWOWY 2018

SEZON WYSTAWOWY 2017

SEZON WYSTAWOWY 2016

SEZON WYSTAWOWY 2015

SEZON WYSTAWOWY 2014

SEZON WYSTAWOWY 2013

SEZON WYSTAWOWY 2012

SEZON WYSTAWOWY 2011

SEZON WYSTAWOWY 2010

O WYSTAWACH KILKA SŁÓW

Manchester Terrier

to pies elegancki o pięknym ruchu. Wystawy to możliwość pokazania swojego psa, zdobycia rzetelnych opisów sędziowskich na temat jego eksterieru.
FCI- Federation Cynologique Internationale czyli Międzynarodowa Federacja Kynologiczna z siedzibą Belgii Thuin działa od 1911 r. Promuje i nadzoruje hodowlę psów rasowych na całym świecie z wyjątkiem USA -gdzie zajmuje się tym AKC czyli American Kennel Club, którego rodowody są honorowane przez FCI- i Wielkiej Brytanii gdzie działa KC (UK)- Kennel Club in the United Kingdom. FCI skupia po jednej organizacji z każdego z 80 krajów członkowskich oraz tzw. partnerów kontraktowych. Opracowuje i kodyfikuje wzorce ras psów, patronuje międzynarodowym wystawom psów, zawodom agility organizowanym w krajach członkowskich. Największą wystawą jest coroczna Światowa Wystawa Psów Rasowych (World Dog Show). Podczas wystaw międzynarodowych psy mogą uzyskać wniosek CACIB -certyfikat na międzynarodowego championa piękności- Interchampiona. Uzyskanie tytułu Interchampion to największe trofeum wystawowe. Zarejestrowane przez FCI rasy psów (337 ras) są podzielone na dziesięć grup, w obrębie których wyróżnia się sekcje. Manchester Terrier należy do grupy III- Teriery, sekcji 1. Teriery duże i średnie (inne nazewnictwo „wysokonożne”) Członkiem FCI jest Związek Kynologiczny w Polsce ( ZKwP ). 
ZKwP- Związek Kynologiczny w Polsce, uzyskał członkostwo FCI w 1957 r. Zadaniem ZKwP jest regulacja hodowli psów poszczególnych ras. Szczegóły kwalifikacji hodowlanej psa/suki uściśla Regulamin Hodowli Psów Rasowych, organizuje wystawy psów rasowych. Wszystkie regulaminy oraz informacje o Oddziałach w kraju znajdziesz na oficjalnej stronie www.zkwp.pl 

WYSTAWY PSÓW CZYTAJ WIĘCEJ >>> 

Top