Pas biodrowy
Wysłane przez      10/30/2018 20:53:53     Recenzje produktów    0 Komentarze
Pas biodrowy

JoQu® Light Canicross Belt + Canicorss Rope Shock

W tym sezonie METHEORA SPORT TEAM testuje nowe pasy, liny i szelki sportowe firmy JOQU. Kilkoro z nas już może coś powiedzieć na ten temat biegamy z psami od kilku ładnych lat i przerabialiśmy już akcesoria do dogtrekkingu wielu firm. Czas na naszą recenzje pasa do biegania z psem JoQu® Light Canicross Belt i dedykowanej liny z amortyzatorem Canicorss Rope Shock. Nazwa nasuwa na myśl bieg z psem ale sprzęt doskonale nadaje się także do spacerów po górach, aktywnych wycieczek, dogtrekkingu i marszo-biegu.

Kuba i Viper - terier brazylijski :
"Pas biodrowy wykonany bardzo solidnie, z wysokiej jakości materiału. Wygodny, dopasowuje się do bioder, dobrze się trzyma podczas biegu nie przesuwa się. Praktyczne mocowanie liny do pasa z jednej strony wyposażony w bardzo bezpieczny system zamykania - karabińczyk z zabezpieczeniem zapobiega przypadkowemu wypięciu się psa. Całość super lekka co jest dla mnie bardzo ważne podczas zawodów. Jakub G."

Jacek i Demon - sibirian husky:
"Od niedawna używamy z moim psem pasa do biegania wraz z liną (Light Canicross Belt + Canicorss Rope Shock). Sprzęt jest wykonany z dobrych materiałów i dobrze się sprawdza podczas naszych treningów zarówno biegowych jak i licznych pieszych wypraw.Pas jest bardzo wygodny, lekki, dobrze dopasowany przez co trzyma sie stabilnie i nie przesuwa się po biodrach podczas niekontrolowanych ruchów psa no ale to pewnie zasługa zastosowanej w pasie liny poliamidowej po której smycz porusza się swobodnie.
Lina świetnie amortyzuje lekkie jak i mocne szarpnięcia psa. Drobną niewygodę podczas szybkiego wypinania psa może sprawiać zastosowane w linie zapięcie karabińczyka klamry z blokadą, jednak to tylko kwestia wprawy , gdyż samo zapięcie jest dobrze przemyślane i pies na pewno nie wypnie nam się z zapięcia. Zdecydowanie polecam ten zestaw wszystkim aktywnym biegaczom jak i dogtrekkerom. Jacek F."

Irena i manchester teriery:
"Używam pasa do biegania z psem JoQu® Light Canicross Belt i lin dedykowanych. Zestaw jest wygodny nawet przy doczepieniu dwóch, trzech psów. Pas biodrowy jest ultralekki i dobrze dopasowany co sprawia ze wygodny w czasie wycieczek ale też praktyczny na zawodach. Komfortowy, bez zbędnej masy a do tego bardzo elegancki i delikatny wizualnie, dostępny w pięknych wersjach kolorystycznych co być może bardziej docenią kobiety ja zdecydowanie wybrałam fuksję :) .Nie lubię pasów dużych, grubych i ciężkich dlatego JoQu to według mnie bardzo praktyczny sprzęt, bez udziwnień, prosty i funkcjonalny ale wiem że w pewnych okolicznościach sam pas to za mało a firma daje możliwość rozbudowy tz. dołożenia dodatkowo miski turystycznej czy saszetki na telefon , smaki, woreczki. Podoba mi się że taka możliwość jest a jednak sam pas nie jest zbędnie i przesadnie obciążony a to jest ważne dla wygody podczas startów w zawodach. Używam od Kilkunastu tygodni materiał wygląda porządnie, jest solidny, dobrze znosi pranie i czyszczenie. Połączenie pasa z liną jest niezawodne i bezpieczne, również karabińczyk przypinany do szelek jest anty ucieczkowy. To ważne dla mnie bo przy zwykłych zapięciach czasem się zdarzało że pies podczas biegu wypiął się sam, przy rozwiązaniu w linie JoQu nie ma takiej opcji. Zapięcie jest bezpieczne. Amortyzator pozwala na redukowanie, wygłuszanie nagłych szarpnięć. Dodatkowy uchwyt przy linie pozwala na wygodne przytrzymanie psa na krótko, gdy wymaga tego sytuacja np. przy spisywaniu punktów kontrolnych na zawodach. Podczas wycieczek w góry do jednego pasa mogę dopiąć równocześnie nawet trzy liny. Ogólna moja ocena sprzętu jest bardzo pozytywna głownie z uwagi na praktyczność oraz ultra lekkość, dodatkowy plusik za estetykę wykonania i design. Polecam! Irena P."

Podziel się tym postem:

Pozostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie opublikowany)
   Witryna: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod