Szelki do biegania, spacerowe, trekingowe... nasza recenzja
Wysłane przez      10/30/2018 20:53:53     Recenzje produktów    0 Komentarze
Szelki do biegania, spacerowe, trekingowe... nasza recenzja

Szelki do biegania, spacerowe, trekingowe...

Do czego by nie były jak dla mnie mają być wygodne, funkcjonalne i pasować do psa :P .

Dzisiaj o Joqu Warrior Harness których używamy już dość długo. Temat wydawałby się prosty ale nie dla opiekunów psów o włosie gładkim, delikatnym. Odpowiednia uprzęż dla Manchestera to prawdziwe wyzwanie. Powinna być bezpieczna by pies się z niej nie wywinął, a do tego prosta w zakładaniu i zdejmowaniu. Budowa i rodzaj włosa są specyficzne a źle dobrane akcesoria szybko "wycierają" delikatną skórę i wbijają się w pachy. Z doświadczenia wiem że nie ma złotego środka. Przetestowaliśmy mnóstwo szelek, różnego rodzaju, typów, marek, były tez takie szyte na miarę pod psa. Nie znalazłam idealnej uprzęży na długie dystanse biegowe, ale mówię tu o trasach 40km i swoich psach, i wiem że ta rasa nie jest rasą zaprzęgową z przeznaczenia. Choć talent do różnych aktywności mają. Bieganie, dogtrekking, bieganie przy rowerze, tropienie, agility... I trzeba przyznać, że uprząż Joqu jest jak dla nas ideałowi dość bliska. Wykonane z doskonałych materiałów, trwałe, dobrze wyprofilowane i odszyte ze starannością. Dobrze układają się na psie, mają odpowiedni zakres regulacji, i wygodną formę zapięcia. Jeśli szukasz funkcjonalnego produktu na weekendowe wypady, codzienne spacery lub biegi z psem to szelki sprawdzą się na pewno. Przy dystansach do 10-12 km biegu ciągłego nie zauważyłam wytartych paszek czy sierści u swoich psów. Psy chętnie je zakładają i biegają, nie zauważyłam by odczuwały dyskomfort chociaż zazwyczaj używaliśmy szelek mniej zabudowanych. Efektowne w wyglądzie jak na "odzież sportową" prezentują się bardzo elegancko, zapewne dodają uroku naszym championom ;).

Fotki z ostatniego treningu 10km pół na pół marsz i bieg ;)

 

NAJWAŻNIEJSZE PLUSY

Doskonałe materiały i wykonanie, szelki są szyte w Polsce, naprawdę wysokiej jakości.

Szelki jak na zabudowane są dość lekkie, ładnie się układają, nie krępują ruchu psa, za łapkami przednimi jest odpowiednio dużo miejsca dlatego nie ocierają paszek. Nie przekręcają się na boki jak wcześniej używane przez nas guardy, trudniej się też z nich wydostać niż niż ze sledow czy norwegów. Właściwie jeszcze nie zdarzyła nam się ucieczka z tych szelek a dobrze wiem że moje manchestery potrafią wyjść z każdej obroży i każdych szelek bo nie raz się im udało ;)

Wygodny i szybki system zapinania.

Ciekawy wzór, bardzo efektowny na psie, wybór kolorów, odblaski.

Szelki można skompletować do pasa biodrowego i liny  JoQu® Light Canicross Belt + Canicross Rope Shock taki zestaw zazwyczaj używam na długich treningach lub używać z JoQu® Ultra Strong Runners Leash fajna na krótkie pobiegania i spacery.

Szelek używamy zarówno na biegowe jak i trekkingowe wycieczki. Sprawdzą się jako wygodne na co dzień a także w bardziej ekstremalnych warunkach czyli na zawodach np. dogtrekking.

Fotka ze spaceru z Larą i Jenny. Verti jako modelka w mojej ulubionej FUKSJI.

Zapraszam do oglądania naszych filmów dostępnych na moim kanale YT, można na nich zobaczyć psy i szelki w akcji :)

Podziel się tym postem:

Pozostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie opublikowany)
   Witryna: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod