Bądz odpowiedzialny za psa w Sylwestra
Wysłane przez      12/26/2018 19:00:00    0 Komentarze
Bądz odpowiedzialny za psa w Sylwestra

Tak kochani, jest środa i wiedziałem, że muszę coś dzisiaj napisać, by wywiązać się z obietnicy. My psy jesteśmy zawsze bardzo honorowe. Zastanawiałem się tylko nad tym, jaki temat byłby na dziś odpowiedni. Ludzie co prawda są jeszcze pochłonięci świętami. W nastroju do życzeń, uśmiechu i przytulania. I oczywiście jedzenia… Mam nadzieję, że inne psy tak jak ja nie dostawały ciastek i resztek ze stołu, że nikomu nie przydarzył się ból brzucha i inne nieprzyjemne z tym związane przygody. Że nie było wypadków z tym świecącym drzewem. I, że były spacery i fajne prezenty od ludzi.

U mnie zabawkowy zawrót głowy trwa. Niektóre piszczałki już wygryzione. I cała kupa nowych, kolorowych szarpaków, fajne są, ale prawie nie da się ich zepsuć. Na dworze nadal biały śnieg, trochę moczy łapki, ale i tak zabawa w nim to sama radość.

Choć czas sprzyja zabawom, muszę was przed czymś ostrzec. Wiem, że nadchodzi, już czasem słyszę w oddali pojedyncze ostrzegawcze strzały. Nadchodzi wieczór krzyku, hałasu, błysków światła, szaleństwa, jest przerażający dla wielu moich psich braci, a ludzie go bardzo lubią. Kiedy ludzie bawią się w najlepsze przy muzyce albo wychodzą z domu, wielu z nas umiera ze strachu i przerażenia. Niektóre psy boją się, bo kiedyś spotkało je coś złego i ten niesamowity chaos przywołuje ich traumatyczne wspomnienia. Inne mają bardzo silny naturalny instynkt – ludzie też mają instynkt, ale chyba o nim zapominają często - my musimy pamiętać i korzystać z niego, bo on nas chroni i podpowiada nam jakie decyzje podjąć w trudnych chwilach. Jeśli pies nie może się obronić, musi uciekać – takie są zasady gry o przetrwanie. I choć w tych dziwnych czasach ucieczka bywa złym wyborem to wielu moich braci tak zrobi, gdy napotka na swej drodze przerażające niebezpieczeństwo. No, bo nie wolno gonić ognia, nawet odważne psy nie powinny tego robić. Gdy mały ogień poczeka odpowiednią chwilę, zacznie hałasować i zrobi się duży! Jest bardzo szybki i nigdy nie wiadomo kogo zacznie gonić. Ludzie nie wiedzą, że nie wolno się bawić ogniem, bo komuś może się stać krzywda, np. odpadną mu palce albo coś więcej. Ludzie czasem nie myślą ile mogą stracić , niewiele zyskując w zamian. A stawka tego dnia bywa wysoka, mogą stracić psa, swojego najlepszego przyjaciela.

Uważajcie na siebie braciszkowie, tego wieczoru będzie głośno, będzie latający po niebie ogień, będzie ciężko… ale przetrwamy. Przecież mamy swoich Ludzi oni o nas zadbają, na pewno nie pozwolą by stała nam się krzywda. Ochronią nas, zachowując rozsądek i ostrożność na ostatnim wieczornym spacerze. To przecież tylko jedna taka noc w roku, można zrobić siku w domu z dala od latającego głośnego ognia. Gdy już to przetrwamy, rozpocznie się kolejny rok pełen nowych, wspaniałych doświadczeń i przygód. Do zobaczenia!

Podziel się tym postem:

Pozostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie opublikowany)
   Witryna: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod