EARTH RATED Eco woreczki biodegradowalne

33,00 zł
Brutto Dostawa: 2 - 3 dni roboczych

Earth Rated biodegradowalne, kompostowalne woreczki na psie odchody. Wykonane zostały ze skrobi warzywnych. Ulegają zupełnej degradacji w naturalnym środowisku, rozkładając się.

Produkt dla wszystkich którzy chcą zadbać o środowisko.

Ilość

Earth Rated niezwykle wytrzymałe i elastyczne, a przy tym bardziej wrażliwe na światło słoneczne i wilgoć, rozkładając się tym samym w czasie ok.1 roku. Ich kompostowalne i biodegradowalne właściwości potwierdza posiadany certyfikat BPI. Dodatkowo spełniają one wytyczne ASTM D6400, co pozwala na ich utylizację w zakładach  kompostownia przyjmujących odchody zwierząt domowych. To doskonała opcja by ograniczyć zużycie plastików. Woreczki są w kolorze białym.

Jak wygląda proces rozkładu woreczków biodegradowalnych?

W kontakcie worka z wilgotnym i ciepłym środowiskiem zostanie on „zjedzony” przez bakterie glebowe. Rozłożą go na biomasę, wodę i CO2. Pod wpływem warunków atmosferycznych i przy udziale bakterii materiał rozkłada się do pierwotnej postaci i wraca do gleby, z której wyrastają rośliny. To zamknięty cykl.

Nasze woreczki kompostowalne mają na sobie nieszkodliwy nadruk w kolorze zielonym, po którym również nie zostaną w ziemi żadne szkodliwe substancje.

Woreczki są bezzapachowe.

W kartonowym opakowaniu znajdziesz 60, niezwykle wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska woreczków Earth Rated, które ułatwią codzienne czynności związane ze sprzątaniem po Twoich zwierzakach.

Zalecamy, aby woreczki przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, co przedłuża ich żywotność.